Фен-шуй деко: правила, яких потрібно дотримуватися для створення будинку в стилі дзен

Опубліковано shefurka1988-/:; 21.07.2021 0 Коментарі
Фен-шуй прийшов безпосередньо з азіатських країн, і сьогодні багато західних люди, які хочуть поліпшити умови життя, намагаються розгадати його таємниці. Ця атмосфера дзен і заспокоєння компенсує труднощі, що виникають у повсякденному житті. Ми постараємося допомогти вам краще зрозуміти Фен-шуй, щоб ви могли зробити його своїм власним. 136 0 Відгуки

Що таке фен-шуй?

Фен-шуй - це споконвічно китайська практика, яка була прийнята західними людьми, охочими надати своєму інтер'єру атмосферу дзен. Коли мова заходить про благополуччя, ми звертаємося до азіатських країн, які культивують цю філософію аж до дизайну своїх будинків.

Цей метод або техніка поєднує в собі ворожіння, здоровий глузд, традиції і вірування. Основна мета - створити текучий потік, щоб енергії текли плавно. Згідно з китайськими віруваннями, практика фен-шуй збільшує наші шанси на рівновагу і успіх у багатьох областях, завдяки життя в гармонії з земним оточенням.

Фен-шуй заснований на точних правилах розташування кімнат у будинку. Вона дає можливість поліпшити відносини з оточуючими, зробивши їх більш гармонійними, залучити процвітання і зберегти здоров'я. Поганий фен-шуй призведе до нещастя. Ця тисячолітня техніка з'явилася в Стародавньому Китаї і в перекладі з китайської означає "вітер і вода". Його мета - максимально гармонійно зрівноважити п'ять елементів: метал, вогонь, землю, дерево та воду. При більш сучасний підхід до оформлення інтер'єру ви спробуєте оживити внутрішні приміщення, беручи до уваги зовнішнє середовище.

Принципи

Мета Фен-шуй - створити всередині приміщення середу, в якій життєва енергія, звана в Японії ци, а в Китаї - чжи, циркулює вільно і не зустрічає перешкод. Циркуляція цієї енергії повинна регулюватися з урахуванням взаємодоповнюючих основ: Інь і Ян, п'яти елементів, згаданих вище, і напрямків землі. Всі ці елементи представлені в наших будинках матеріалами, формами і квітами.

Розташування в будинку повинно дотримуватися гармонію і баланс між двома силами Інь і Ян. Але оскільки кожна кімната має свій власний символізм, її організація відрізняється. У деяких приміщеннях не слід використовувати рослини, уникати певних матеріалів або квітів. Ян - це світла сторона існування, що веде до більшої активності, Інь - навпаки, темна сторона, та, яка заспокоює і утихомирює, тому немає нічого, що було б повністю Інь або повністю Ян.

Історія

Якщо вірити легенді, Фен Шуй зародився близько 4000 року до н.е. на берегах річки Ло, завдяки людині Фу Сі, який оселився там. Посіви і вдома регулярно піддавалися повеней до приходу Фу Сі, коли повені припинилися. Він розмірковував на березі, коли помітив білу черепаху з чорними і білими плямами. Ці точки, складені в стовпці, ряди або діагоналі, завжди складалися в 15 і становили магічний квадрат. Саме тому багато шкіл Фен-шуй використовують магічну плитку для навчання цій техніці.

Таким чином, плитка третього порядку або Ло Шу - це правило розрахунку для визначення енергетичного малюнка дому та циркуляції приток. Він використовується для балансування різних зон будинку, відповідних різним сферам життя: творчість, здоров'я, мудрість, процвітання, професійна діяльність, самооцінка, сім'я, стосунки з іншими людьми, життєва сила ...

Існують різні школи Фен- шуй, які базуються на засадах, які можуть бути різними. Важливо знати, що Фен-шуй - це також образ мислення, натхненний китайським мисленням, таким як теорія 5 елементів, Інь і Ян і циркуляція Ч'и. Для китайців це філософія життя в гармонії з природою. Тут він швидше розуміється як спосіб організації навколишнього середовища, що дозволяє нам жити в гармонії і знаходити заспокоєння.

Прикраса по Фен-шуй, кімната за кімнатою

Оскільки кожна кімната має свою власну функцію, вона не буде розглядатися однаково, коли ми говоримо про Фен-шуй.

Вхід

В Фен-шуй вхід є першорядним і дуже важливим приміщенням. Якщо ця точка так важлива, то це тому, що саме через неї входять різні енергетичні потоки. Бажано, щоб він був дуже світлим, дуже чистим, і всі деталі повинні бути ідеально продумані. Він повинен бути незахаращених і пропонувати максимально відкриту атмосферу. Зокрема, ви можете обставити його досить просто, створивши красиву гармонію і прикрасивши дзеркалами і букетами квітів.

Читайте також: 37 предметів меблів для входу, щоб модернізувати ваш інтер'єр

© Tigmi Trading

Теплий і природний вхід, ідеально облаштований за правилами Фен-шуй. Ця фотографія добре ілюструє концепцію цієї техніки завдяки своїй яскравості, простоті і великого дзеркала.

© Northern

Інша атмосфера в цьому теплому і затишному під'їзді, що поєднує кілька з п'яти елементів. Красиве досягнення, яке викликає приємні відчуття у відвідувачів, коли вони приходять.

Вітальня

Вітальня - сама простора кімната в квартирі або будинку, перевага в тому, що вона дозволяє Ч'и циркулювати належним чином. 

Читайте також: Створення кокосової вітальні: 10 ідей для створення затишної і теплої вітальні

Орієнтація вітальні переважно наступна:

  • Південний схід: він стимулює і пропонує багато ясності, це найкраща орієнтація. 
  • Південь: ідеально підходить для тих, хто любить багато приймати, в атмосфері, що сприяє обміну думками та довірі.
  • Південний захід: це орієнтація, що дозволяє надати затишок вашій кімнаті. 
  • Захід: це ідеальна орієнтація для проведення вечірки.

Розташування, важливий момент: диван, крісла не повинні захаращувати простір, щоб створити атмосферу, що сприяє відпочинку і розслабленню. Те, як вони розташовані, має велике значення для досягнення бажаної атмосфери. Так ви будете сприяти сімейної гармонії і стимулювати соціальне життя. Диван і крісла завжди повинні бути розташовані таким чином, щоб у вас був загальний огляд кімнати, незалежно від того, де ви сидите. Сидіння не повинні бути звернені до дверей або вікна. Якщо стояти обличчям до дверей або вікна, виникає відчуття безпеки. Поставте диван спинкою до стіни. Якщо в цій кімнаті знаходиться телевізор, що буває дуже часто, поставте поруч рослина. Він буде поглинати погані хвилі. Особливо рекомендуються округлі сидіння і камін. Також необхідно, щоб меблі була розподілена гармонійно, щоб не було занадто захаращених місць і коридорів, при цьому намагайтеся звільнити скляні двері або вікна, щоб циркулював світло.

Їдальня: інтегрована вона в вітальню або є незалежною, певні правила покращують відчуття, яке ви будете відчувати в кімнаті. Він також орієнтований по можливості в залежності від бажаної атмосфери:

  • Схід: він користується перевагами сонячного світла вранці під час сніданку, і його атмосфера бадьорить.
  • Південно- схід: він сприяє обміну думками і невимушеним бесідам. 
  • Захід: він особливо приємний ввечері для прийому їжі з сім'єю або друзями.
  • Північний Захід: він більше підходить для прийомів з формальним характером.

Необхідно, щоб ця кімната була ідеально охайною, адже приймати їжу в приємній атмосфері дуже важливо. Погляд не повинен зупинятися на розладі, щоб зосередитися на інших і бути співпереживати і відкритим. Не соромтеся додати кілька свічок, щоб привнести "Ч'и" вогню. Таким чином, створюється дружня і тепла атмосфера.

© Istock

Диван притулений до стіни, камін добре присутній, ми помічаємо крісло і його підставку для ніг з округлими лініями і, нарешті, великий килим, який об'єднує простір вітальні: все зроблено так, щоб кімната підпорядковувалася більшості правил Фен-шуй. 

© Archzine

Натуральні і м'які матеріали, столи із закругленими кутами і великий світильник створюють атмосферу дзен. Ми помічаємо багато зелених рослин, які привносять свіжість в цю світлу кімнату.

© Houzz

В цій вітальні з затишній атмосферою, що взяла на озброєння коди скандинавського декору, ми знаходимо принципи Фен-шуй. Атмосфера м'яка і заспокійлива, але при цьому вона залишається витонченою і дуже елегантною.

© Cdeco

Фен-шуй також і перш за все про те, щоб відчувати себе добре вдома, і ця м'яка і пастельна атмосфера, звичайно ж, не суперечить цій прислів'ї. Ця кімната - справжня тиха гавань.

© La Boutique Danoise

Прекрасна ілюстрація до ідеї про те, що краще вибирати округлі сидіння. Нам подобається як диван, так і пуфи, які нагадують м'якість гальки. Декор дуже елегантний, чистий і вишуканий.

© Vita Copenhagen

В цьому невеликому привілейованому просторі крісло, притулені до стіни , виходить в сад. Декоративні предмети в вітальні по фен-шуй повинні бути красивими, вони повинні щось уявляти, викликати емоції, щоб вони мали сенс. Ви ставите трохи, але вибираєте їх ретельно і по своєму смаку.

Кімната

Ідеальна кімната з точки зору фен-шуй буде виходити на північ, захід або північний захід. Кольори будуть обрані ретельно, вони будуть досить м'якими, щоб бути розслаблюючими. Бажано, щоб ліжко розташовувалася на висоті 20 см від підлоги, і під нею нічого не повинно бути, щоб цзи міг безперешкодно циркулювати. Подбайте про те, щоб заправити ліжко таким чином, щоб надати своїй кімнаті охайний і акуратний вигляд. Ви завжди повинні пам'ятати про зберігання одягу, бажано в закритому шафі або окремій гардеробній. Ви хочете, щоб все було просто, як в дизайні меблів, так і в навколишніх вас предметах. Краще вибрати настінні світильники або лампи, а не стельовий світильник. Якщо вам подобаються дзеркала, їх слід розміщувати розумно, щоб в них не відбивалося ліжко, інакше ви будете страждати від безсоння ...

Уникайте електронних предметів, особливо перед ліжком, а також телевізора. Якщо вам подобається тримати його в кімнаті, ховайте його під тканину, коли ви їм не користуєтесь. Рослини і акваріуми повинні бути заборонені в спальні. Вони не приносять нічого позитивного, всупереч поширеній думці.

Читайте також: Кокосова спальня: найкрасивіші кімнати

© Gautier

В цій кімнаті ідеально дотримані правила фен-шуй, а атмосфера вселяє спокій і відпочинок. Ми помічаємо м'які форми, які налаштовують на відпочинок.

© Cecile Debise

Червоний колір в цій кімнаті заспокоюється нейтральними кольорами і деревом. Ми помітили на стінах кілька творів мистецтва, які мають у своєму розпорядженні до медитації або роздумам. Особливу увагу було приділено розташуванню ліжка.

© Pinterest

В цій кімнаті панує дуже чиста всесвіт, яку ще більше підкреслюють низькі лінії, заспокійливі атмосферу.

© Pinterest

Однорідність кімнати досягається завдяки кольорам, які чудово гармонують між собою. Саме це надає спокій і впевненість, що ще більше посилюється різноманіттям постільної білизни, пледів і подушок.

© Quartier Creativ

Для досягнення м'якої і гармонійної атмосфери слід вибрати дві однакові приліжкові тумбочки і зберегти зношений декор. Якщо ваша спальня занадто захаращена, наведіть в ній порядок, і ви побачите, що відразу ж вона стане більш сприятливою для сну.

Кухня

Кухня буде розташована, по можливості, швидше за на південно -востоке або сході будинку, особою до сходу сонця. Це кімната, в якій необхідно зберегти якомога більше світла. Якщо є можливість, не вішайте штори. Якщо ваша раковина знаходиться поруч з місцем приготування їжі, поставте між ними зелена рослина, щоб гармонізувати воду і вогонь. Як правило, слід уникати розміщення раковини, плити і холодильника на одному рівні, розташовуючи їх поруч один з одним. Також має бути досить шаф, щоб зберігати як можна більше речей. Безлад - це синонім застою. Не забувайте щодня відкривати вікна, щоб відтворити атмосферу ch'i.

Читайте також: 50 ідей декору для красивої кухні

© Getty

Охайної, світлої кухні досить, щоб створити атмосферу дзен і приємного настрою. Колір меблів привносить динамізм і креативність, а на кухні це скоріше якість.

© Leroy Merlin

Нейтральні кольори меблів, але трохи динамізму і життєрадісності з червоною стіною. Атмосфера заспокоює і в той же час підходить цій кімнаті завдяки відтінкам червоного.

© Pinterest

Кімната акуратна, чиста, світла і дуже організована. Це ідеальна кухня, якщо ви хочете, щоб атмосфера фен-шуй зайняла центральне місце у вашому домі.

© Bit Access

Ця кухня повністю біла в плані меблів, контрастує з темними стінами і підлогою, створюючи заспокійливу і дзен атмосферу.

© Pinterest

Дерево врівноважує помаранчевий відтінок, є також метал і красивий світ. У цій кухні є все для дотримання правил Фен-шуй.

Ванна кімната

Ванна кімната, щоб бути дзен, повинна бути чистою, свіжою і сухою, в ідеалі вона повинна бути орієнтована на південний схід або схід. Перевагу слід віддавати природного освітлення, якщо в приміщенні не дуже ясно, попрацюйте над штучним освітленням. Ви можете розмістити кілька рослин, які будуть сприяти поглинанню вологи. Рейкові жалюзі краще, вони пропускають світло, зберігаючи необхідну для цієї кімнати приватність.

Читайте також: Ванна в стилі дзен: 38 ідей для природних і теплих ванних кімнат

© Tikamoon

Ця ідеально акуратна і дуже світла ванна кімната дуже заспокоює і утихомирює. Це пояснюється присутністю дерева, а також м'яким вигином раковини.

© Thinkstock

Природні тони і м'якість ліній прекрасно характеризують атмосферу фен-шуй цієї ванної кімнати.

© Pinterest

Ця ванна кімната оформлена з натхненням від світу мінералів і природи. У кімнаті добре присутній дерево, а з вікна відкривається вид на сад, що привносить заспокійливу зелень.

Офіс

Почніть з сортування, відкидання непотрібного і усунення безладу, і ви отримаєте незахаращених простір, де енергія може текти легко. Добре організуйте свій офіс. Це добре для вашої концентрації і прикраси.

Вам необхідно підтримувати чистоту і здоров'я довкілля, пил витрачає життєву енергію. Поставте сукуленти або букети квітів, вони стимулюють уяву. Спустошливі рослини поглинають негативну енергію вашого телефону і комп'ютера.

Заохочуйте природне освітлення, прибравши штори. Використовуйте синій і зелений кольори для заспокоєння, бузковий - для концентрації уваги або жовтий - для стимулювання творчих здібностей. Вибирайте меблі м'яких форм і уникайте гострих кутів.

© Westwing

Дуже простий, але ефективний письмовий стіл зі світлого дерева , який привносить в цю кімнату багато м'якості. Нам подобаються дуже оригінальні металеві годинник. Приміщення дуже гармонійно.

© Cdeco

Зелений і синій - два кольори, які часто зустрічаються в офісах. Дерев'яна стільниця ідеально акуратна і впорядкована.

© Sostrene Grene

Дуже простий письмовий стіл, м'які пастельні тони - тут є все, щоб створити заспокійливу атмосферу і сприяти вашої концентрації.

© Ferm Living

Хоча цей стіл більш жвавий, він не залишає місця для безладу. Нам подобається зелена рослина, колір підстави, який підкреслює його, і численні картини, виставлені як у художній галереї.

Кольори, яким варто віддати перевагу

Колір впливає на наш настрій, а також на атмосферу, в якій ми розвиваємося. У Фен-шуй існує дві категорії кольорів: кольори Інь і кольору Ян. Вони доповнюють один одного і тому протилежні, і для того, щоб вони приносили спокій, необхідно знайти певний баланс.

Кольори ян - це яскраві й енергійні відтінки, яким місце в приміщеннях, де ви ведете активну діяльність: в офісі і на кухні. 

Кольори інь - це пастельні тони, вони заспокоюють і підходять для приміщень, де потрібна м'якість і спокій: спальні, вітальні ...

У них є символізм, і ви вибираєте їх в відповідно до атмосферою, яку хочете створити. 

Червоний колір асоціюється з вогнем, він символізує любов, процвітання, динамізм, однак може викликати хвилювання, і його слід заборонити в дитячих кімнатах.

Помаранчевий колір символізує зміни, творчість і дружбу, його можна додати дотиком у вітальні, дитячій кімнаті, передпокої або кухні.