Як зробити кімнату більше: ідеальні кольори і способи їх застосування

Опубліковано shefurka1988-/:; 21.07.2021 0 Коментарі
Якась кімната у вашому будинку здається тісній, занадто низька стеля, надто вузька, вся в довжину ... Ви не можете приступити до масштабних робіт ... Знайте, однак, що за допомогою обраних кольорів ви зможете візуально виправити ці дефекти. Тоді ви отримаєте враження простору, яке дійсно створює ілюзію. 

По-перше, ви повинні знати, що іноді навіть великі роботи не можуть поліпшити вашу кімнату, зокрема, коли стеля занизький або коли простір занадто вузьке, і ви не можете розглянути можливість підняти стелю або знести перегородку. У цьому випадку важливу роль відіграють кольору, які дають можливість повністю змінити візуальне сприйняття приміщення. Це працює завдяки оптичним ілюзіям, які ви отримаєте. Немає кращого способу створити ефект перспективи і глибини, який підкреслює достоїнства, стираючи недоліки.

Світлі кольори і їх здатність збільшити кімнату

Перше, що потрібно зробити, коли ви хочете збільшити кімнату, - це привнести в неї світло, і в цьому полягає мета світлих кольорів. Це очевидно, але слід пам'ятати, що темне приміщення завжди виглядає менше, ніж освітлене. Саме цю роль грає обрана вами фарба.

Не обов'язково використовувати білий колір від підлоги до стелі. Звичайно, повністю білий колір - це варіант, якщо він вам подобається, але у вас є й інші варіанти. Таким чином, ви уникнете холодної та стерильною атмосфери.

Ви можете вибрати бежеві тони, такі як ваніль, пісок, льон, охра, сірий або шампань. Вітаються також пастельні тони. Ви можете грати з різними відтінками між стінами, підлогою і стелею. Також можна додати теплий, динамічний колір для контрасту. В цьому випадку дотримуйтеся тільки однієї стіни.

Світлі, природні кольори чудово поєднуються зі світлим деревом, ротангу, плетеними виробами ...

Контрастні кольори роблять кімнату більше

Для створення ілюзії більшої кімнати цікавою ідеєю є гра з контрастом. Нанесіть світлу фарбу на одну стіну, найбільшу в приміщенні, а потім для всіх інших стін використовуйте більш темну фарбу. Цей прийом дозволяє змінити перспективу і додати глибину.

Інше рішення може бути привабливим: додайте горизонтальну смужку більш яскравого відтінку на світлу стіну. Потім пофарбуйте стіну напроти нього в той же відтінок. Це створює зникаючу лінію, яка змінює перспективу кімнати і створює глибину.

Коли вашій кімнаті не вистачає висоти

Якщо вам здається, що у вашій кімнаті занадто низька стеля, ви можете змінити це відчуття дуже простим способом. Стеля та підлога повинні бути дуже світлими, а стіни - темними (якщо дозволяє освітлення) або яскравими, якщо в кімнаті не вистачає світла.

Якщо ви хочете уникнути одноманітного виду і додати стінам ритм, то зупиніть свій вибір на вертикальних смугах, які розсунуть кордону висоти стелі. Це створює відчуття, що ваше простір знову знайшло обсяг. З іншого боку, обмежте смужки переважно одним ділянкою стіни, якщо ви їх помножите, то створите відчуття задухи.

© istock

Занадто низька стеля створює відчуття здавленості, що дуже неприємно, а також бере участь у відсутності обсягу кімнати. І навпаки, занадто висока стеля може швидко надати приміщенню холодність. Фарби дозволяють пом'якшити ці недоліки.

В разі занадто високої стелі рекомендується фарбувати його в досить темний колір, щоб створювалося враження, що він нижчий. Ви також можете пофарбувати підставу стелі в більш насичений колір. Око притягується до цього кольору і забуває про дуже високій стелі. Горизонтальні смуги також ефективні.

Коли ваша кімната занадто вузька

Кімната, яка здається занадто вузькою або довгою, виправляється досить легко. Найпростіший, але вражаючий рада з декорування - пофарбувати задню стіну приміщення в темний відтінок. Ефект гарантований! 

Ще одна порада: пофарбуйте вужчі стіни в насичений колір, а потім обробіть довші стіни в світлий колір. Контраст візуально зменшує глибину і тим самим розширює простір.

Помістіть найдовші стіни на половину висоти. В цьому випадку слід вибрати світлий колір в нижній частині, білий або бежевий, і темніший відтінок у верхній частині.

Розширте простір за допомогою невеликих кольорових штрихів

Ви можете створити оптичні ілюзії, привносячи невеликі колірні штрихи, звичайно, за допомогою фарби, але також і за допомогою яскравих кольорових предметів, розміщених тут і там. Що стосується фарбування, то штрихи кольору повинні з'являтися лише в кількох місцях, але в даному випадку не на всіх стінах. Ви також додасте приміщенню певний динамізм, ритм, життя і бадьорість.

Ось як слід діяти. Просто пофарбуйте в яскравий колір задню стінку книжкової шафи, краю дверей, віконну раму або навіть смугу в спальні, що обрамляє ліжко, щоб сублімувати нетиповий предмет меблів або архітектурний елемент, наприклад камін. Найкраще вибрати яскравий колір і продовжити цю смугу на стелі.

Ще кілька загальних порад

Почнемо з деяких особливостей кольору. Пам'ятайте дві речі: холодні кольори, такі як зелений, фіолетовий і синій, важкодосяжні. Це означає, що вони не кидаються в очі і тому можуть створювати ефект збільшення простору. Вони привносять світло і яскравість, але також мають тенденцію охолоджувати атмосферу вашого приміщення. Теплі кольори, з іншого боку, пропонують дуже теплий стиль.

Мало збільшити кімнату, але ви також повинні враховувати її функцію, щоб зробити декор більш цілісним. Іноді не варто намагатися розширити маленький кабінет або невеликий коридор. Так легше привнести теплу і інтимну ноту. Тоді він стане набагато приємніше, і ви легше забудете про нестачу поверхні.

© istock

Ефективний прийом, щоб змусити зникнути недолік поверхні: відволікаючи увагу, сублімувати якусь деталь будинку: виділіть, наприклад, сходи. Ви також можете створити перспективи, які відкривають простір, скориставшись найменшим отвором в іншу частину будинку. Досить, щоб він знаходився далеко від поля зору. В кінці довгого, вузького коридору розміщення рами, панорами або картини з яскраво вираженою індивідуальністю буде притягувати погляд і змусить забути про проході. Те ж саме з фарбою або шпалерами, ви створюєте контраст, який змушує людей забути про все інше. Оці відкривається шлях до інших горизонтів.

Маленька кімната також може бути доброзичливою і затишною, і тоді її недолік стає якістю. В цьому випадку акцентування цього ефекту може бути гарною ідеєю. Ви можете пофарбувати основу в дуже темний відтінок, наприклад, вугільно-сірий, а інші стіни оформити в світлих тонах. Тоді він збереже всю свою яскравість, посилюючи при цьому кокосовий ефект. Також можна створити приємний дует світлих кольорів, наприклад, білого і мигдально-зеленого.

Збережіть світлі кольори на стінах, але покладіть темний бетонну підлогу, темний паркет або килим - це додасть кімнаті характер. Не забувайте, що дерев'яні вироби, балки і меблі можуть бути виконані в більш темних або теплих тонах. Створений таким чином контраст розширить простір.

В іншому стилі ви можете ідеально розширити простір на основі колірної гармонії. Зміна відтінків, як правило, розділяє і розбиває кімнату. У цьому можна переконатися, порівнявши звичайний підлогу з плитковим підлогою з сітчастим малюнком. Якщо колір на всіх стінах однаковий, погляд глядача не зупиняється, і простір здається набагато більше, ніж є насправді. Крім того, цей варіант заспокоює очі. Цей прийом часто використовується в квартирах з рядом кімнат, що додає простору безперервність. Не обов'язково використовувати один і той же відтінок, можна просто пограти з різними тонами одного кольору. Просто необхідно, щоб вони залишалися досить близько.

Читайте також:

  • Як створити враження більшої кімнати?
  • Деко: яку стінну панель пофарбувати, щоб збільшити кімнату?
  • Які шпалери вибрати для збільшення кімнати? 
  • Який колір паркету збільшити кімнату? 
  • Як додати глибину приміщенню? 
  • Який розмір плитки збільшити кімнату? 
  • Які кольори збільшують кімнату?