Як зробити свій будинок безпечним і комфортним для людей похилого віку

Опубліковано shefurka1988-/:; 21.07.2021 0 Коментарі
Коли людина досягає похилого віку, виникає необхідність в поліпшенні комфорту його життя, щоб уникнути всіх ризиків нещасних випадків і падінь. Цього можна досягти тільки шляхом зміни планування будинку. Важливо знати, що наслідки нещасного випадку для літньої людини, як правило, значні як у фізичному, так і в моральному плані. Більш того, цифри говорять самі за себе: падіння є причиною більш ніж 9 300 смертей на рік серед людей старше 65 років. Ось рішення, які необхідно реалізувати, щоб зробити будинок літньої людини максимально безпечним. 

Місця для проходу: продумане планування

Щоб максимально знизити ризик падіння літньої людини, необхідно очистити місця для проходу від всіх предметів. Це відноситься до входу і коридорах, а також до спальні, ванній кімнаті, кухні та вітальні. Також не забудьте прикріпити килими до підлоги клеєм або, що ще краще, зняти їх. Вони легко ковзають на паркетній або кахельній підлозі, і в них легко зачепитися ногами.

В місцях з інтенсивним рухом людей, перекладина або поручень - безсумнівна допомогу при пересуванні.

Будьте уважні навколо ліжка , людина повинна мати можливість вільно і безперешкодно пересуватися. Безглуздо наповнювати будинок гаджетами, якими б корисними вони не були, якщо пересування по ньому нагадує смугу перешкод.

Також правильно висвітлюйте кімнати, так як це полегшить виявлення будь-яких перешкод. У темряві падіння трапляються частіше, ніж в яскраво освітлених місцях.

Часто використовувані предмети повинні бути розташовані в межах легкої досяжності. Найкраще, якщо вони знаходяться на висоті 1,30 м від підлоги, так як це робить їх більш безпечними для користувача. Після виконання цих цінних порад можна переходити до аксесуарів, що полегшує життя літньої людини. Але спочатку давайте запропонуємо кілька корисних поліпшень.

Переваги: ​​існує безліч асоціацій, які можуть проінформувати вас про безпеку будинку для літньої людини. Керівництво: "Vieillir et bien vivre chez soi" дуже корисно. Він був опублікований Державним секретаріатом у справах людей похилого віку, Національним житловим агентством і Головним управлінням міського планування, житла і будівництва.

Все заходи безпеки

У ванній кімнаті:

Покладіть на підлогу водонепроникне і нековзне покриття. Уникайте слизькій плитки, яка небезпечна при падінні. Розмножте поручні: один при вході в кімнату, один в душі або ванні, ще один біля туалету і раковини. Вибирайте термостатичний змішувач, його легко регулювати, він виключає ризик опіків.

Душова кабіна або, ще краще, італійський душ, краще ванни, яка в певному віці стає дуже доступною. Єдина ванна, яку можна розглядати, - це ванна з дверима. Ручний душ, закріплений досить низько, і сидіння для душа - корисні аксесуари. Підвісний унітаз на потрібній висоті - відмінний варіант.

© Istock

Читайте також: Як обладнати ванну кімнату, якщо ви людина з обмеженими можливостями пересування?

На кухні:

Вибране підлогове покриття повинне бути противоскользящим, а все необхідне - під рукою. Людині не потрібно підніматися по драбині.

Шафи з розсувними або висувними дверцятами простіше. Захистіть всі гострі кути. Віддавайте перевагу простим приладів, а електрики перед газом. Індукційні варильні панелі ідеальні, оскільки дозволяють уникнути ризику опіків, але майте на увазі, що їх не можна використовувати, якщо у людини є кардіостимулятор або дефібрилятор. Роликові столи не рекомендуються.

Поліпшення електропроводки

Як вже говорилося, робота над освітленням має велике значення. Жодне місце не повинно бути погано освітлене. У будь-якому випадку, через зниження зору важливо забезпечити максимальне освітлення для повсякденної діяльності. Автоматичні системи освітлення є перевагою, особливо якщо людина погано спить і часто встає вночі. Можна також подумати про прихід і відхід за допомогою індикаторних лампочок, що дуже практично.

Автоматизація будинку приходить на допомогу літній людині в його повсякденному житті. Він може програмувати відкриття і закриття віконниць, опалення та освітлення будинку. Це істотна підмога.

Оптимізація зберігання і розміщення меблів

Важливо знати, що більшість падінь відбувається під час повсякденної діяльності і що вони часто обумовлені дизайном інтер'єру. Причини падінь можуть бути пов'язані, наприклад, з ніжками предмета меблів. Бажано вибрати розсувні двері для полегшення циркуляції повітря.

Меблі буде адаптована до літньої людини. Сидіння і ліжко повинні мати ергономічну конструкцію, щоб мінімізувати зусилля, необхідні для вставання або лягати. Стояки для меблів допомагають уникнути додаткових витрат, якщо людина не може їх собі дозволити.

Зберігання: розставте меблі розумно, щоб вона не заважала циркуляції. Низьку меблі, яка не приносить користі, слід прибрати.

Сходи та сходові прольоти слід уникати

Сходи є найбільш схильними до нещасних випадків частинами будинку. Важливо максимально виключити необхідність їх використання в похилому віці. Найпростіший спосіб - спочатку переїхати в одноповерховий будинок або квартиру. Якщо це неможливо, краще спальня і ванна кімната на першому поверсі. Це можна зробити по-різному: наприклад, переобладнати гараж в спальню і душову або зменшити площу житлового приміщення, якщо це можливо.

Якщо це дійсно неможливо, покладіть нековзне покриття на сходи і сходові накладки, які добре видно. Поручень дозволяє мати опору для підйому і спуску.

Системи оповіщення

Вони необхідні для швидкого оповіщення в разі небезпеки. Найпростіший спосіб - вибрати пристрої, які в разі виникнення проблеми відправляють сигнал на смартфон, щоб ви могли попередити екстрені служби, навіть якщо перебуваєте далеко від людини:

Датчик диму:

З січня 2015 року він у будь-якому випадку є обов'язковим в будинках. Поставте кілька штук так, щоб літня людина був попереджений, як тільки з'явиться дим.

© istock

Датчик газу:

Це не є обов'язковим, але в разі літньої людини дійсно рекомендується. Він працює так само, як і детектор диму, може бути мобільним або стаціонарним, щоб задовольнити будь-які потреби. Він також подає сигнал тривоги, як тільки виявляє витік газу.

Детектор повені:

Безпечніше, особливо якщо вдома загрожують повені, встановити в будинку літньої людини детектор повені. Вони дуже швидко зрозуміють, що вода починає проникати в їх будинок. Це бездротова система, яка передає сигнал тривоги за допомогою безпечних радіохвиль. Після цього людина може сховатися або сховатися в приміщенні на височини.

Телесигналізація:

Якщо літня людина живе один, в разі падіння він може виявитися не в змозі піднятися, а допомогти йому буде нікому . З телесигналізацією він буде більш спокійний, знаючи, що хтось сповіщений. Існують різні системи, які все дуже ефективні. Наприклад, браслети або кулони, в яких при падінні досить натиснути кнопку. Потім сигнал передається в колл-центр, з яким зв'язуються. Той, хто телефонує оцінює ситуацію і направляє відповідну допомогу.

Читайте також:

  • Як обладнати будинок для людини з обмеженими фізичними можливостями?
  • Яку допомогу можна отримати при обладнанні будинки в разі інвалідності?