Як встановити бетонний паркан: етапи робіт на відкритому повітрі

Опубліковано shefurka1988-/:; 21.07.2021 0 Коментарі
Щоб зробити жорсткий, міцний, ідеально непрозорий і недорогий паркан, мало який матеріал поєднує в собі всі необхідні якості. Панелі та стовпи з бетону, можливо, не самі естетичні і не найпростіші у виконанні, але у них є багато переваг. Ми пояснюємо, як встановити бетонний паркан! 5

Бетонні паркани часто зустрічаються в нашому ландшафті, в промисловості або в колективному житло. В індивідуальному житло вони використовуються рідше. Однак вони відповідають усім сучасним вимогам: приватність/міцність, захист від гниття і т.д.

Принцип

Стовпи перетином 12 х 12 см і заввишки 250 см, з пазами з двох протилежних сторін, закладаються в бетонні блоки, залиті землею. У пази вставляються горизонтальні панелі розміром 192 x 50 см, товщиною 38 мм по мірі просування.

Панелі можуть спиратися на землю, якщо грунт міцна, або на бетонний фундамент, який з'єднує два стовпи, якщо грунт нестабілізованих.

Підготовка

Якщо траєкторія забору ідеально прямолінійна, кращий метод полягає в натягу двох шнурів (один на висоті двох метрів, інший врівень із землею). Вони будуть служити орієнтиром при установці стійок. Можна також підвішувати імпровізовані схили, прив'язані вузлами до високої лінії і здатні ковзати. Ідеальна система для регулювання вертикальності і відстані! 

Стовпи повинні бути встановлені в фундамент розміром 40 x 40 x 40 см. Копати легко за допомогою кирки і лопати. Однак якщо у вас більше десяти стовпів, краще найняти шнекороторний машину. На дні кожного котловану необхідно зробити міцну основу (наприклад, добре покладений цегла), на який спиратиметься підставу стовпів.

Це також дозволить розклинювати стовпи по висоті, що необхідно і важко здійснити під час заливки бетону. 

© istock

Укладання

Складність полягає в тому, щоб одночасно встановити дві стійки і утримувати їх на місці, вставляючи панелі в пази. Тому необхідно забезпечити допомогу кількох "важких рук". Переважно встановити стартовий стовп, який буде служити стійким підставою, за вісім днів до початку робіт. 

Починаючи з першого стовпа, панелі вставляються в паз і накладаються один на одного, поки не досягнуть потрібної висоти. Потім в отвір під кутом вставляють наступну стійку і акуратно випрямляють, намагаючись підігнати її до торців панелей.

Після цього її закріплюють і підтримують, або навіть відразу закладають. Але краще почекати, поки не буде зведено всі огородження, щоб можна було внести корективи. 

Оздоблювальні матеріали

У сирого бетону є естетичні достоїнства ... спірно! Тому на нього необхідно нанести фінішне покриття, щоб сад не був занадто денатурований.

Найпростіший варіант - фасадна фарба, наноситься валиком. Можна також обштукатурити панелі, але стики між ними неминуче з'являться знову.

І нарешті, по забору можна пустити в'юнкі рослини: клематис, жимолость, віргінський березка, плющ ... Перевага віддається першим двом, навіть якщо вони вимагають шпалерної посадки. Коли вони зносяться, просто зніміть їх, і панелі будуть виглядати як нові.