Як вибрати між змішувачем і краном

Опубліковано shefurka1988-/:; 21.07.2021 0 Коментарі
Ви вирішили оновити кухню або ванну кімнату або просто хочете замінити занадто старі і пошкоджені крани. Тоді виникає важливе питання, який тип крана вибрати: змішувач або змішувальний кран? Як вони працюють? Які відмінності, їх переваги та недоліки? І за якими критеріями ви повинні зробити свій вибір? Ми дамо вам відповіді! 2

Як працює змішувач?

Змішувач поставляється у вигляді двох головок і виливу. З лівого крана подається гаряча вода, а з правого - холодна. Щоб отримати бажану температуру, потрібно відкрити обидві головки, після чого вода змішується, регулюючи швидкість потоку.

Кран може бути представлений в двох варіантах:

  • Кран на три отвори: він вимагає більш тривалої установки і пропонується тільки у верхній лінійці. Корпус виливу розташований під умивальником, ручки і важелі окремі, виливши нерухомий або рухливий.
  • Кран на два отвори: зустрічається нечасто. Найчастіше він присутній в дизайнерських лінійках, корпус тоді піднімається за крайні частини.
  • Кран з одним отвором: він виконаний в єдиному корпусі. Це найбільш поширена модель, утворена одним тілом з головами на кожній стороні. Виливши зазвичай фіксований, але в деяких моделях він може бути рухомим.
© istock

Існує три типу виливу води: низький, середній або високий вилив.

Змішувач з каскадним виливом забезпечує широкий струмінь води. 

Деякі моделі оснащені світлодіодними лампочками для фарбування води і створення різних ефектів.

В цьому типі крана вам доведеться регулювати температуру кожен раз, коли ви його виключаєте. В результаті, щоб досягти бажаного тепла, витрачається багато води. Вона непрактична через цю постійного регулювання. Налаштування температури не надто точна. Його важко давати в руки дітям і літнім людям, які з більшою ймовірністю можуть отримати опік. Оскільки є дві головки для закриття, ця дія може бути виконано неправильно, і тоді капає вода.

Як працює змішувач? 

Змішувач має ручку, яка дозволяє регулювати його дуже просто:

  • Установка температури здійснюється за допомогою управління справа наліво. 
  • Витрата води регулюється рухом вгору і вниз.

Змішувач забезпечує великий комфорт для всіх членів сім'ї. Ви можете весь час правильно регулювати температуру, просто залиште важіль на місці і піднімайте його, коли користуєтеся водою. Він використовує менше води, а температура ідеально контролюється. Він може бути оснащений кільцем для визначення максимальної температури і обмежувачем потоку.

© istock

Змішувачі бувають трьох типів:

  • Класичний змішувач: він найбільш поширений і пропонується у всіх лінійках.
  • Термостатичний змішувач: він забезпечує набагато більший комфорт, зокрема, під час прийняття душу. 
  • Кран з інфрачервоним управлінням: він найрозкішніший і найкорисніший для економії води.

Змішувальні крани з'явилися на ринку недавно і все частіше використовуються у ванній кімнаті завдяки своїй практичній і естетичну сторону.

Регулюючи все одним важелем, вони більш функціональні і вимагають менше зусиль. Можна зберегти останню настройку, не змінюючи важіль. Моделі з автоматичним відключенням води цікаві тим, що дозволяють певну економію. Змішувачі іноді поставляються з широким зливом, який дає каскадну, широкий струмінь. Як і інші, вони можуть бути прикрашені світлодіодними лампочками.

Змішувачі та змішувачі: недоліки та переваги

Змішувальний кран

Змішувальний кран сьогодні посідає перше місце в списку продажів , і на це є одна головна причина: він дозволяє відчутно економити, як воду, так і енергію, оскільки легко регулюється. 

Він більш зручний в обігу, так як має тільки важіль для підйому або переміщення справа наліво. Варто також відзначити, що ви можете залишити його постійно на тій температурі, яка вам підходить, не змінюючи його положення.

Він плебісцірует у ванній кімнаті, привносячи в неї сучасність і більш витончений і стильний естетичний вигляд!

Головним його недоліком є ​​ціна, яка вище, ніж у змішувача.

Змішувач

Він дешевше першого. 

Випускається в широкому асортименті моделей.

Він має більш традиційну естетику і часто вибирається для кухні, якщо вона, наприклад, в стилі ретро, ​​автентична і класична.

Він менш простий у використанні і його слід уникати дітям і літнім людям, які можуть легше обпектися.

При кожному використанні його доводиться регулювати, і ви витрачаєте воду та час. В результаті він споживає більше води і енергії.

© istock

Два крана з естетичної точки зору

Змішувальний кран став більш естетичним, він має більш тонку форму для економії місця і більш легкого очищення. Він доступний, наприклад, в хромованому металі, кольорі, біматеріале або зістареної латуні.

Необхідною трендом сьогоднішнього дня є водоспадний кран, він існує в обох типах моделей: змішувач або змішувальний кран. Він оригінальний і трохи нагадує атмосферу спа-салонів або розкішних готелів.

На кухні популярні високі форми. Це надає кухні професійний стиль. Цей тип змішувача часто оснащений функцією ручного душа, що дуже зручно в повсякденному житті, наприклад, для ополіскування.

Змішувач пропонується в вінтажному виконанні, наприклад, в моделях, що поєднують латунь і фарфор, що ідеально підходить для сімейного будинку або в стилі кантрі. Ручки часто мають форму зірки, нагадуючи особняки або замки. Він також існує в сучасних і зношених формах, які підходять до сучасного і дизайнерському декору.

Ціна змішувачів і кранів

Середня ціна змішувача або крана становить від 50 до 90 євро. Це залежить від бажаного дизайну. Чим складніше дизайн, тим вище ціна.

Змішувач в нижній частині асортименту пропонується за ціною від 20 до 30 євро.

Змішувач вищого класу часто пропонується за ціною 200 євро, а деякі відомі бренди , такі як Grohe, Nobili, Hansgrohe або Cristina Ondyna, пропонують змішувачі за ціною понад 1000 євро.

в деяких випадках різниця в ціні між змішувачами і кранами відсутня. Все залежить від вашого вибору і від того, яке значення ви надаєте естетиці.

© istock

Які критерії дозволяють вам зробити вибір?

Естетика: якщо вам подобаються сучасні форми і витончений, сучасний дизайн, ви напевно оціните змішувач. Якщо ви дотримуєтеся традиційних поглядів, вам напевно припадуть до смаку деякі моделі змішувачів.

Економічний аспект: змішувач - найбільш підходяща модель для економії води, а також для економії електроенергії. Це тим більш вірно, якщо ви вибираєте термостатичний змішувач, який дозволяє ідеально регулювати температуру і витрата води.

Аспект безпеки: якщо у вас вдома є діти або люди похилого віку, без коливань беріть змішувач, який набагато безпечніше і простіше в зверненні. Імовірність отримати опік при використанні термостатичного змішувача набагато нижче, ніж при використанні змішувача. Це важливий критерій.

Догляд за змішувачами і кранами

Необхідно регулярно очищати корпус крана засобом, відповідним для даного матеріалу, особливо при наявності слідів накипу, що часто зустрічається на водоспадних кранах. Не використовуйте агресивні засоби! Рекомендується білий оцет, так як він дуже ефективний і не пошкоджує кран.

Час від часу необхідно чистити муссор. Його слід видалити і залишити відмокати в розчині, приготованому з побутового оцту і води. Потім видаліть сліди накипу щіткою, щоб не залишилося ніяких слідів.

Клапани на голівках блендерів з роками втрачають свою герметичність. Їх слід міняти відразу ж після появи течі, що забезпечить довший термін служби вашого змішувача.

Картридж змішувача може протікати у підстави: просто замініть ущільнення або замініть картридж. 

Кільце ущільнювача, розташоване в підставі виливу змішувача, іноді протікає, його необхідно зняти і замінити.

Далі читайте:

  • Ванна або душ: на якій висоті розташувати змішувач?
  • Кран крапельного типу: чому, що робити?
  • Кран крапельного типу: що робити?