Зберігання вина: з погребом або без нього, кращі рішення

Опубліковано shefurka1988-/:; 21.07.2021 0 Коментарі
Постійна температура, темрява, вологість в поєднанні з хорошою вентиляцією - ось якості льоху, гідного цієї назви. Якщо у вашому будинку його немає, ще не все втрачено! Від кімнати з кондиціонером до засипаного льоху, через "винний шафа", існують сучасні рішення для збереження ваших хороших пляшок ... 3

В нашій країні, де здавна культивується мистецтво жити і задоволення від їжі, є одна річ, яка розкриває індивідуальність душі: вміст її льоху! Але справа не стільки в кількості пляшок, збудованих на стелажах, скільки в температурі і гігрометр, які роблять його придатним місцем для дозрівання вина.

Правильна температура

Насправді, температура повинна бути між 12 і 14 градусами. І варіювати якомога менше, щоб не змінювати смак і колір вин. Але якщо коливання не надто різкі, можна зберігати вино в підвальних приміщеннях з трохи більш широким діапазоном температур: від 9 до 140 C.

Оскільки сік виноградної лози схильний псуватися під дією морозів і старіти під дією підвищення ртутного стовпа, необхідно усунути можливі джерела холоду і тепла вашого льоху. Наприклад, двері, яка відкривається назовні, повинна бути утеплена, щоб мінімізувати коливання температури всередині і зовні.

Аналогічним чином, велике вікно повинно бути оснащено відкидний рамою, щоб забезпечити вентиляцію по карті. Якщо підвал примикає до приміщення, яке виділяє тепло (наприклад, котельня), це приміщення слід ізолювати. При необхідності можна встановити кондиціонер (або, навпаки, обігрівач) для стабілізації температури в разі значних змін. Рішення, які, однак, дороги в фінансовому плані ... і в плані моніторингу! 

© istock

Добре провітрюється

Приміщення, побудовані, навіть частково, із залізобетону , не рекомендуються: вони виділяють кислотність, шкідливу для вин, і блокують обмін вологи. З іншого боку, товсті кам'яні стіни, з'єднані вапном, - ідеальний варіант. Цегла - хороший компроміс.

Що стосується статі, то кращим "покриттям" залишається традиційна глина, покрита піском або гравієм, якщо необхідно вирівнювання. Його можна дезінфікувати і вибілювати повітрям або гідравлічним вапняним молоком, щоб відлякати комах. 

Аерація льоху обов'язкове, так як вино дихає через пробку. Повітря, який він пропускає, повинен бути здоровим і не мати неприємних запахів. Ідеальна вентиляція складається з низького або високого припливу свіжого повітря на півночі і витяжки через високий віконний колодязь на півдні. Якщо в підвалі немає віконного колодязя, можна встановити трубу з ПВХ діаметром не менше 100 мм, щоб забирати свіже повітря зовні і доставляти його на рівень землі. Цей більш прохолодне повітря також має перевагу, оскільки добре виводить тепло через вікно.

Волого, але негерметично

Також важлива вологість в погребі: оптимальна - 70%, але вона може коливатися в межах 65-75%. Коли відносна вологість повітря нижче, деревина бочок і пробка пробок висихають і, отже, стискаються. Це дозволяє повітрю проходити через нього, що призводить до більш швидкого окислення вина. Гігрометр виявляється цінним інструментом для його вимірювання ...

  • Недолік вологості можна компенсувати за допомогою піддону, наповненого водою, або періодично поливаючи підлогу, покритий піском або гравієм.
  • Навпаки, занадто висока вологість сприяє розвитку цвілі на пляшках, коробках і пробках, а також відклеювання етикеток і окисленню стелажів, якщо вони металеві. Для його усунення спочатку необхідно встановити діагноз, щоб знайти причину (причини), а потім реалізувати відповідні рішення: зовнішній дренаж, внутрішня обсадка, закачування смоли і т.д. Можна обробити точкову вологість абсорберами з дозаправкою

Як облаштувати?

Якщо у вас немає заглибленого приміщення, що відповідає цим стандартам, ви можете ужитися зі своїми пляшками на одному рівні гаража, льохи, сараю. Щоб розмістити тисячу пляшок, необхідно простір розміром приблизно 2 x 2 м. Це простір може бути більше, якщо ви хочете встановити бочку або дегустаційний стіл.

Підвали будинків пропонують рішення, але з ризиком злому або відмови від спільного володіння . Крім того, ви повинні знати, що вино погано переносить вібрацію. Якщо ви зберігаєте його поблизу жвавої дороги, залізниці, станції метро, ​​виробничого цеху або навіть вібрацій пральної машини, ви ризикуєте перетворити його в руда вино I

Численні приміщення пропонуються для зберігання пляшок, а також консервів, фруктів, овочів. Теракотові стійки покращують теплову інерцію і діють як регулятори вологості. Призначені для однієї, двох, чотирьох, шести або восьми пляшок, вони можуть бути адаптовані до конфігурації приміщення, а також можуть використовуватися як незалежні власники пляшок. Ці стелажі дозволяють зберігати пляшки в темряві, але приховують їх етикетки.

Модулі з відновленого каменю або легкого бетону дозволяють створювати численні комбінації. Як і теракота, ці матеріали вирівнюють перепади температури і вологості. Пляшки ставляться одна на іншу і накладаються один на одного, утворюючи теплову масу, яка краще поглинає різницю температур.

Модульні елементи з дерева або металу можуть бути розширені в міру необхідності. Вони можуть бути зібрані з нуля і підходять як для підвалів, так і для кухонь.

Металеві стелажі легкі, зручні в транспортуванні і недорогі. Вони дозволяють повітрю циркулювати навколо пляшок, але повинні бути закріплені на стіні, щоб запобігти їх перекидання.

Якщо ви хочете проводити дегустації на місці, не соромтеся доповнити обстановку льоху столом або баром, а також купити коркове пристрій для розливу вина. Крім того, практично мати точку водопостачання, щоб мити стакани гостей і обполіскувати пляшки.

© istock

Будівництво в " жорстких "

Виробники пропонують збірні льоху, які можна заглибити в землю, під або зовні будинку. У них можна розмістити велику кількість пляшок в невеликому обсязі: простого котловану радіусом 1 м і глибиною 2 м досить для розміщення понад тисячу пляшок.

Ці льохи можуть бути встановлені незалежно від характеру грунту і типу конструкції будинку (з підвалом , повзучим простором ...). Арочні модулі, виготовлені з бетону, пофарбованого в масі, укладаються один на одного, як будівельний набір, утворюючи круглу або овальну стіну, яка протистоїть росту землі.

Після установки на місце ці модулі служать стелажами для зберігання пляшок. Доступ здійснюється по центральній гвинтових сходах зі змінною висотою від 2 до 3 м і глибиною від підлоги до підлоги від 2,25 до 2,50 м. На дно вкладається піщана подушка, захисний повсть і бутиловий пакет для забезпечення ідеальної герметичності між землею і модулями.

Нарешті, труби, встановлені під час монтажу, гарантують хорошу вентиляцію: свіже повітря надходить знизу, а гаряче повітря виходить зверху.

Робота займає близько тижня, в залежності від стану ділянки (понад товста або тонка плита, труднопрохідна грунт ...). Моделі продаються в комплектах або встановлюються, на них надається десятирічна гарантія.

Винні шафи

В колективному житло "складальний" льох знаходить свої межі ... Тоді можна звернутися до винних шаф з кондиціонером , які трохи нагадують холодильники.

© istock

Також звані "плоскі льоху", вони дозволяють винам визрівати, пропонуючи умови, необхідні для гарного врожаю (температура, гігрометріческое дозрівання, освітленість ...).

  • Регулювання за допомогою термостата управляє внутрішньою температурою. Якщо зовнішня температура раптово підвищується, компресор запускає контур охолодження (вбудований в задню стінку для кращої однорідності температури). Внутрішня стінка (завжди ззаду) холодніше навколишнього повітря, відбувається виділення вологи, що дозволяє досягти бажаного рівня вологості.
  • У більшості шаф передбачена припливна вентиляція: вона розташована або в нижній, або у верхній частині. Це вхідний отвір оснащено фільтрами проти запаху активованого вугілля. Деякі виробники не пропонують спеціального отвору, вважаючи, що відкриття/закриття дверцят досить для поновлення повітря всередині приладу.

Читайте також: Підставка для пляшок на кухні: кращі моделі