Кращі з кращих: добірка найкрасивіших моделей світу

Опубліковано shefurka1988-/:; 21.07.2021 0 Коментарі
Людина з обмеженими фізичними можливостями абсолютно точно повинен користуватися спеціальним обладнанням, щоб зберегти свою автономію і продовжувати нормально жити вдома. Кожен випадок специфічний і вимагає особливих заходів в залежності від будинку і характеру інвалідності. Ось важливі елементи для забезпечення певної якості життя і комфорту людини. 

Вивчення точних потреб

Взагалі діє одне правило: краще вибрати одноповерховий будинок або перший поверх, більш пристосований для людини з обмеженими фізичними можливостями.

Транспортування інвалідного візка, таким чином, спрощується і стає більш рухомий. Крім того, людині легше вийти на вулицю, і в такій ситуації менше ймовірність нещасних випадків.

Рекомендується також інтегрувати туалет в ванну кімнату, таким чином можна оптимізувати площу будинку і забезпечити більший комфорт для людини.

Відкрита кухня також більш функціональна і безпечна. Нарешті, подумайте про те, щоб віддати перевагу циркуляційного простору по обидва боки ліжка.

Основне обладнання

Деяке обладнання особливо необхідно для людей з обмеженою рухливістю:

На кухні:

Підвісна мийка більш практична для людей в інвалідних кріслах. Стільниці, регульовані по висоті, також забезпечують більшу гнучкість, дозволяючи адаптувати їх під кожного члена сім'ї. Вибирайте прилади та варильні панелі з переднім розташуванням елементів управління. Прилади слід розміщувати на найбільш доступній висоті. Меблі для кухні краще вибирати з висувними відкриваються і розсувними дверцятами.

В туалеті і ванній кімнаті:

Не соромтеся встановлювати опорні поперечини біля унітазу, в душі і в ванній. Як ванна, так і душова кабіна, особливо якщо вони досить великі, є більш придатними, так як до них легко отримати доступ. Якщо ви виберете умивальник PRM, під ним буде прохід 70 см для ніг. Також слід обладнати зону навколо раковини так, щоб все було під рукою: мило, рушник, зубна щітка, паста ...

В інших кімнатах:

Завжди думайте про циркуляцію, вона повинна бути плавною і залишати достатньо місця, щоб людина з обмеженими фізичними можливостями міг безперешкодно пересуватися. Будьте обережні і не ставте занадто багато меблів. Низькі меблі з висувними або розсувними дверцятами більш функціональна.

Також зверніть увагу на меблі, яку можна відкривати дистанційно, на шафи, опускаються на потрібну висоту.

Просторі кімнати - безсумнівний плюс для людей з обмеженою рухливістю і особливо для тих, хто пересувається на інвалідних візках. Необхідно переконатися, що людина може без проблем повернутися. Ви повинні забезпечити ширину не менше 75 см на 1,25 довжини.

Двері, по можливості, будуть шириною 90 см, щоб було менше проблем.

© istock

Обладнання, яке може стати в нагоді

В палаті: від вас можуть зажадати поставити медичну ліжко, вона регулюється по висоті, надійно фіксує і знижує ризики травм. Перила, сходи і підставки для ніг також є цінною альтернативою традиційної ліжка. Приберіть килими, які можуть стати причиною падінь.

У ванній кімнаті: стілець для душу або низька стінка - варіанти, що дозволяють людині присісти, коли він втомився. Протиковзка дошка для ванни практична, так само як і сидіння для ванни, які сидять на ванні і повертаються. Стільчик і поворотний підйомник - два рішення, які можуть надати серйозну допомогу. Протиковзкі килимки для душа - обов'язкова умова в цій ситуації.

В туалеті: сидіння-бустер збільшує висоту і тим самим полегшує пересування стоїть людини. Це приміщення часто буває маленьким, і двері повинні відкриватися назовні, щоб полегшити пересування.

В коридорах і на сходах: ширина стін повинна бути не менше 90 см, як і дверей. На сходах встановлюйте поручні з обох сторін. Якщо цього недостатньо, подумайте про сходовому підйомнику, який дуже практичний і не вимагає зусиль.

Дизайн відкритих просторів

Для того щоб людина могла насолоджуватися садом і відпочинком на свіжому повітрі, необхідно спроектувати доріжки з відповідним покриттям, бажано противоскользящим. 

Не повинно бути ніяких виступів або сходинок ні зовні, ні біля дверей і вікон.

Надайте пандуси всюди, де це можливо.

Людина повинна мати можливість легко сісти в машину. Гараж буде просторим, а двері - з дистанційним управлінням.

Читайте також:

  • Як обладнати ванну кімнату, якщо ви людина з обмеженими можливостями пересування?
  • Яка допомога при обладнанні будинку в разі інвалідності?
  • Як зробити будинок безпечним для літньої людини?