Шумове забруднення: поради щодо захисту вух

Опубліковано shefurka1988-/:; 21.07.2021 0 Коментарі
Шкідливий для здоров'я шумове забруднення - це забруднення, з яким потрібно боротися. Від підлоги до вікон - прийміть правильні заходи, щоб обмежити їх і відчувати себе краще вдома. 

Грім, рух, сирени, музика на повну гучність, інструменти DIY ... Щороку у Франції подається 100 000 скарг через шумового забруднення. 54% міських жителів говорять, що їх турбує шум, який може викликати численні проблеми зі здоров'ям: втрату слуху, почастішання серцебиття або підвищення кров'яного тиску. Він також може впливати на нервово-м'язову систему, що призводить до безсоння, стресу і відсутності концентрації. Рівень шуму вище 80 децибел (дБ) може навіть зробити вас агресивним.

Капітал, який не оновлюється

Бережіть свої вуха, як можна менше піддаючи себе впливу гучних звуків, тому що наші слухові нервові клітини не оновлюються. При народженні у нас є їх запас, який з часом зношується або руйнується в результаті звукового насильства.

І чим менше у нас цих клітин, тим менше ми чуємо. Звідси випливає важливість відстеження шумового забруднення навколишнього середовища. Наш слух може сприймати звуки від 0 (поріг чутності) до 140 дБ; 45 дБ відповідає шепоту, 54 дБ - шуму. Явне відчуття дискомфорту виникає при 60 дБ, що це телефонна розмова між двома людьми, або при 80 дБ - рух автомобіля по вулиці.

Біль виникає при 120 дБ (реактивний літак), а при 150 дБ відбувається ураження внутрішнього вуха. Ідеальний акустичний комфорт становить 30 дБ.

Примітка: повторюваний або постійний шум менш переносимо, ніж шум, навіть гучний, короткочасний.

© istock

Відстежите різні побутові шуми

Голоси, крики, гучний телевізор або радіо, гавкіт ... Всі ці шуми, що лунають будинку, поширюються в повітрі через стіни, труби , щілини або вентиляційні решітки. Інші шуми виникають в результаті ударів: падаючих предметів, кроків по сходах або підлозі, капає кран або ляскають дверей. Інші генеруються обладнанням: ліфтом, сміттєпроводом, вентилятором або бойлером.

Тому важливо мати хорошу звукоізоляцію в будинку, яка знижує рівень шуму, видаваного в прилеглій зоні. 

Примітка: шум труб можна зменшити, встановивши на них антивібраційні манжети, викладені піною, а шум крана можна зменшити за допомогою безшумних кранів (високий рейтинг "DS"). Існують моделі змивних унітазів з акустичними кранами і спеціальними клейкими пластинами, які гасять шум від удару води в металевій ванні.

Побутова техніка: тиша! 

Обмеження шуму в будинку робить його більш комфортним. Якщо телевізор або радіо можна налаштувати на свій смак, то з побутовими приладами та обладнанням справа йде не завжди так. Пилососи, витяжки, пральні машини, холодильники, кухонні комбайни і т.д. стають все менш гучними завдяки зусиллям виробників: подвійні ущільнювачі дверей і від'єднаний від корпусу бак для посудомийних машин, звукоізоляційний матеріал і гнучкі підвіски для пилососів і т.д. Але деякі з цих приладів все ще є джерелами неприємного шуму для вас і ваших сусідів. Тому для більшого спокою при покупці перевіряйте рівень децибел. По можливості віддавайте перевагу менш шумним, так як акустична інформація систематично не вказується (поки немає стандарту, нав'язуваного виробникам для всіх типів приладів). 

  • Шум від пилососа може досягати 81 дБ.
  • Шум від обертання пральної машини - 70 дБ.
  • Шум від фаз наповнення і спорожнення посудомийної машини - 65 дБ.
  • Що стосується витяжки, то її рівень шуму становить від 38 до 57 дБ. 
  • У цілому, бойлери з присоскою менш гучні, ніж ті, які підключені до воздуховоду (від 44 до 48 дБ проти 46-50 дБ).

Примітка: при Встановлюйте пральну, посудомийної машини або холодильника добре відрегулюйте ніжки, щоб послабити вібрації, а значить і шум. 

© istock

Ізоляція стін ...

На стіні або стелі ізоляція допомагає зменшити шум від сусідів або видається будинку. Існує два методи на вибір, з двома типами матеріалів.

  • Підкладкові матеріали клеяться безпосередньо на стіну, потім фарбуються або обклеюють шпалерами: наприклад, плитка з жорсткою 12-міліметрової панелі, закріпленої на рифленою 13-міліметрової латексної піни, з повітряними каналами. Вони забезпечують посилення від 8 до 10 дБ. Вони також випускаються з еластичного полістиролу або мінеральної вати. Вони призначені для поверхонь в хорошому стані і добре вирівняних.
  • Облицювання на незалежних металевих каркасах: вони складаються з мінераловатної плити і металевого каркаса, обшитого 13 мм гіпсокартоном. Більш ефективні, ніж клеяться матеріали, вони дозволяють заощадити 17 дБ на цегляній стіні і знизити ударний шум на стелі на 13 дБ. Облицювання можуть бути адаптовані до будь-яких типів стін, незалежно від їх стану. Їх характеристики можуть бути покращені за рахунок збільшення товщини повітряного простору між облицюванням і стіною або використання до трьох гіпсових плит.

... і підлог

Мета? Зниження ударного шуму.

  • Покриття підлоги: воно може знизити рівень шуму на 20 дБ, якщо це пластик на підкладці, і на 30 дБ, якщо це килим з гумовою основою або на текстильному плетінні. Але це ні в якому разі не зменшує скрип або вереск паркетної підлоги. Його акустичні характеристики вимірюються індексом Delta Lw, який варіюється від 10 до 35 дБ: чим вище індекс, тим краще ізоляція. Його товщина варіюється від декількох міліметрів до декількох сантиметрів: серед найбільш екологічних слід зазначити пробку і натуральний каучук.
  • Плаваючий паркет: чи не пов'язаний з підлогою і стінами, він послаблює передачу звукових коливань. Він складається з ламінату, покладеного на гнучку підкладку. Плити замикаються і кріпляться один до одного; вони не приклеюються до підлоги. Деякі ламінована підлога мають вбудовану подвійну підкладку, яка знижує рівень шуму до 19 дБ

Читайте також: Низька теплоізоляція підлоги

Подвійне скління

Шум проходить там, де проходить повітря, тому важливо мати хороші герметичні вікна. Не всі склопакети забезпечують звукоізоляцію. Деякі забезпечують тільки теплоізоляцію. Але є і такі, які забезпечують і те, і інше: тепло- і звукоізоляцію. Ви можете дізнатися їх по етикетці Acotherm. Товсте подвійне скління дозволяє заощадити до 35 дБ. Чим товщі одне із стекол, тим вище звукоізоляція. Чим щільніше повітряний простір, тим краще ізоляція від холоду. Звукоізоляція виражається в підвищенні рейтингу AC від 1 до 4 (AC2 досить для середнього зовнішнього шуму; для гучного шуму кращий AC4).

Примітка: щоб уникнути утворення конденсату, будь-яка установка звукоізоляційних вікон повинна супроводжуватися повітрозабірними гратами або системою вентиляції . 

Читайте також: Допомога при заміні вікон

© istock

На три децибели більше - в два рази більше шуму

Рівні шуму розраховуються не арифметично, а логарифмічно. Таким чином, збільшення на три децибела еквівалентно подвоєння інтенсивності шуму. 60 дБ + 60 дБ не складаються, але відповідають 63 дБ. Навпаки, зменшення на три децибела знижує рівень шуму в два рази. Збільшення на п'ять децибел означає збільшення шуму в три рази, а на десять - в десять разів. Різниця в рівні шуму невелика для малошумних приладів, але значна з 60 дБ.

Посудомийні машини і децибели

  • Менш 42 дБ: пристрій не видає шуму.
  • Від 42 до 44 дБ: він безшумний.
  • Від 44 до 50 дБ: він може працювати вдень і вночі без генерації,
  • Від 50 до 54 дБ: переважно використовувати в денний час. 
  • Від 55 до 60 дБ:: закрийте двері, коли він працює !!!

Корисно знати про ізоляцію

Чим важче матеріал, тим більше він ізолює: стіна з монолітного бетону має кращі акустичні властивості, ніж стіна з саману.

Електричні розетки, розташовані навпроти сусіднього житла, можуть пропускати шум. Установка ущільнювача на двері або вікно дозволяє заощадити 5 дБ. Якщо ви можете розібрати розмову сусідів, то ізоляція будинку становить менше 40 дБ. Рівень звуку, що досягається гавкотом великий собаки, становить 113 дБ.

Читайте також:

  • Як ізолювати внутрішню стіну?
  • 12 рішень для звукоізоляції приміщення
  • 12 рішень для звукоізоляції приміщення
  • .