Вологість у ванній кімнаті: 11 порад і рішень

Опубліковано shefurka1988-/:; 21.07.2021 0 Коментарі
У ванній кімнаті вологість - ворог номер один, тим більше що від неї важко позбутися. Затирка на плитці покривається пліснявою, рушники погано пахнуть, в повітрі стоїть неприємний запах ... словом, від цієї напасті потрібно позбавлятися. Кілька відносно простих рішень дозволять вам знайти здорову атмосферу! 28 0 Реакції

Провітрюйте ванну кімнату!

Це може здатися очевидним, але це вкрай важливий момент. Це сире приміщення - ідеальне середовище для грибка і цвілі, які із задоволенням приживаються в ньому. Кожен день відкривайте вікно хоча б на 10 хвилин, саме стільки часу потрібно для оновлення повітря в кімнаті і позбавлення від вологи, робіть це, коли вся сім'я прийняла душ. Якщо у вас немає отвору, зробіть протяг.

Після душу або ванни не закривайте двері в цю кімнату. Якщо у вас є вікно, залиште його відкритим на деякий час. Щоб створити постійну вентиляцію, проріжте отвори в двері і вставте сітку того ж кольору.

Перевірте свою вентиляційну решітку

У всіх водних приміщеннях повинна бути вентиляційна решітка, вона повинна бути ідеально чистою, щоб пропускати повітря. Згодом він засмічується пилом і жировими відкладеннями. Його необхідно видалити. Потім пропустіть його під мильною водою і як слід розчешіть. Коли він буде ідеально чистим і сухим, встановіть його на місце. Перед цим також очистіть вхід в отвір ганчіркою або насадкою пилососа, щоб видалити всю грязь.

Ретельно вибирайте вентиляцію

Встановивши систему вентиляції, ви уникнете проблем застійної вологості завдяки ідеальній циркуляції повітря.

Контрольована механічна вентиляція або VMC, безумовно, є найбільш ефективною. Вона забирає повітря в будинку і викидає його назовні завдяки простим або подвійним потоку.

Гідрорегуліруемая VMC - це, безумовно, найбільш продумана модель, оскільки вона здатна регулювати свій потік в залежності від ступеня вологості в приміщенні.

VMR або розподілену механічну вентиляцію простіше встановити самостійно.

VMP або пунктуальна механічна вентиляція запускається, як тільки ви включаєте світло в приміщенні. 

VMI або механічна вентиляція шляхом инсуффляции: вона дозволяє нагнітати здоровий зовнішнє повітря перед тим, як вигнати вологий і вітамінізований повітря назовні.

© istock

Захист стін від вологості

Щоб ваші стіни були і залишалися ідеально здоровими і чистими, вибирайте водостійке покриття. Це відноситься до акрилової фарби хорошої якості, яка містить плівку фунгіцидів і захисну плівку проти цвілі. Стики плиток також повинні бути ідеально водонепроникними. Це запобіжить просочування води в ванну, душ і умивальник.

Читайте також: Як використовувати вологостійку фарбу?

Водонепроникні бар'єри на стінах

Стіни пошкоджуються вогкістю дуже легко і дуже швидко. Є дві можливості уникнути цієї ситуації: перша - ввести смолу. Він створює захисну плівку біля основи стін або перегородок. Друге рішення - ін'єкції силікону. Він екологічний і простий у використанні. Його особливістю є усунення навіть вже наявної вологості.

Посилення ізоляції приміщення

В приміщенні для купання не потрібно перегріватися, температура повинна бути близько 19 або 20 ° C, щоб бути приємною. Тепле повітря є справжнім засобом проти вологості, він не дає їй застоюватися. Вам необхідно знизити втрати тепла, і засіб для цього - хороша ізоляція і подвійне скління. Подумайте про панелях з екструдованого полістиролу, вони не бояться води і дуже ефективні.

Усуньте всі джерела вологості

Чи знаєте ви, що капає кран є основним джерелом вологості в приміщенні. І це тим більш важливо, що вона постійно піддається цьому. Перевірте ущільнення в душі, ванній і раковинах. Після пошкодження вони створюють мікротечі, які утримують вологу в повітрі. Рушники також слід часто міняти, звичайно, з метою гігієни, але також і тому, що через деякий час вони не повністю висихають.

© istock

Оснастіть себе хімічним абсорбентом

Хімічний абсорбент - ефективне рішення. Він працює завдяки гідрофільним кристалів, які володіють дивовижною силою: вони вловлюють вологу, присутню в приміщенні, а потім розріджують її. Єдине, що вам потрібно робити, це регулярно спорожняти піддон, щоб вода не застоювалася. Це метод, який допоможе підтримувати здорову атмосферу у вашій ванній кімнаті.

Уникайте джерел вологи

Вішак для одягу у ванній кімнаті - не завжди хороша ідея, оскільки вона додає джерело вологи в приміщення, яке і так є вологим через рух і діяльності сім'ї в цьому просторі. Чим більше сім'я, тим частіше виникає проблема. Якщо у вас немає іншого місця для сушки одягу, залишайте двері відкритими постійно, а вікно, якщо вам пощастило, відкривайте якомога частіше. В іншому випадку краще всього помістити сушилку для білизни в спальні. Вологість допомагає вам добре дихати під час сну.

Також виберіть електричний полотенцесушитель, який не дозволить вашим мокрим рушником залишатися вологими занадто довго.

Осушіть повітря якомога більше

Влітку це дуже просто, але як тільки настає осінь, все стає складніше. Найпростіший спосіб зробити це - використовувати обігрівач або полотенцесушитель, щоб заповнити недолік тепла, коли ви ще не включили опалення. Ви повинні бути обережні при виборі обігрівача, він повинен бути сумісний з цим вологим приміщенням. Ви включаєте його перед пранням і виключаєте через чверть години після закінчення. У нього буде час осушити повітря.

Дзвінок професіонала

Якщо, незважаючи на всі ці поради, вам не вдається вирішити проблему, не зволікайте з викликом професіонала! Він зможе знайти джерело проблеми і надати вам всю необхідну інформацію для її ефективного вирішення. Завдяки точній діагностиці і повної оцінки ви будете знати, які кроки зробити для отримання здорової ванної кімнати.

Читайте також:

  • 9 рад для усунення слідів цвілі у ванній кімнаті
  • 19 порад з легкої прибирання ванної кімнати
  • 6 порад по боротьбі з вогкістю в спальні
  • Як продезинфікувати вологу стіну? 
  • Цвіль на стінах: причини і як від неї позбутися
  • 6 порад, щоб душ завжди був чистим
  • Капілярний відскік: лікування
  • Вологість в будинку: як її усунути
  • Вологий підвал: що робити?