Стиль ваби-сабі: 20 ідей, натхнених цією тенденцією в декорі

Опубліковано shefurka1988-/:; 21.07.2021 0 Коментарі
Якщо вабі-сабі з'явилася в тенденціях декору тільки в останні кілька років, то в Японії ця філософія відома з 14 століття. Вона знаходиться під безпосереднім впливом традиції дзен-буддизму. Насправді ця концепція стосується як нашого ставлення до предметів, так і нашого погляду на життя. Що це - просто примха любителів декору або справжня ідентичність, відповідна нашому способу життя? У будь-якому випадку, цей стиль втілюється в природних кольорах, що лущиться фарбі, кераміці з нерівними краями, досить різкому декорі, але такому, який спонукає до дзен. 6

Вабі-сабі: панування слідів часу і недосконалості

© Sergey Makhno Architects

В ваби-сабі простежується тенденція до скромності і мінімалізму, а недосконалість виражається, наприклад, в предметах ручної роботи, які, будучи зробленими руками людини, часто мають нерівності. Він контрастує з іншими сучасними тенденціями, такими як богемний, скандинавський, kinfolk, mix and match ... Інтер'єри ваби-сабі здаються більш глибокими, співзвучними їх мешканцям і багатими емоціями.

Це атмосфера, яка в цілому вихолощена , але не позбавлена ​​життя або асептики. Навпаки, він має в своєму розпорядженні до спокою і роздумів. Цей дух походить від бажання японського ченця, який замість вишуканої і розкішної азіатської посуду вважає за краще використовувати більш скромні аксесуари місцевого виробництва.

Сліди часу теж не стерлися, меблі зберігає сліди старіння, які надають їй особливу чарівність і красу. Крім того, вабі означає меланхолію, самотність і простоту, а сабі буквально означає зміну часом. Мета - посилити вплив часу на шкіру, а також на фарбу, дерево або шкіру. З більш філософської точки зору його можна охарактеризувати як спосіб жити в теперішньому моменті, що не борючись з плином часу. Це також відноситься і до декорування: прийміть той факт, що у предметів, можливо, була своя життя, перш ніж вони оселилися у вашому домі.

Ще одна чудова ідея ваби-сабі може бути сформульована таким чином: очистіть свій інтер'єр, щоб досягти мінімалістською атмосфери! Мета - підкреслити асиметрію, відсутність і ефемерність вашого прикраси. Це мистецтво облаштування, яке дозволяє створити відчуття спокою і тим самим вплинути на наше життя в цілому.

© Nikolas Koenig

Деякі великі тенденції стилю ваби-сабі

© Nikolas Koenig

Хоча конкретних правил щодо естетики ваби-сабі не існує , ми все ж можемо визначити такі орієнтири, як повага до навколишнього середовища, матеріалами і природі. Наведення порядку - це перший рефлекс, не бійтеся порожніх місць, вони допомагають знайти почуття спокою і впевненості. Ви встановлюєте перед собою певний порядок, але не зацикливаетесь на ньому, журнали на акуратному журнальному столику або твори мистецтва, що утворюють комплект на предмет меблів, навіть рекомендуються.

Сучасний мінімалізм, коли ви оточуєте себе дизайнерськими меблями, дорогими предметами зі зношеними лініями, не слід плутати з мінімалізмом, передбаченим в вабі-сабі. Різниця в тому, що ця тенденція виражається через об'єкти, до яких ми емоційно прив'язані. Зазвичай це прикраси ручної роботи або навіть зроблені своїми руками. Зазвичай вони мають низьку ринкову вартість. Вони також корисні і довговічні. Нарешті, ви віддаєте перевагу необробленому дереву, необробленому текстилю, щоб привнести ще одну цінність в те, що вас оточує, і досягти більшої гармонії з природою.

© Alka Park

Спалена, обпалена і необроблена деревина в честь краси в недосконалості

© Leroy Merlin

Необроблена деревина зустрічається у всесвіті ваби-сабі у всіх її формах, щоб надати справжність цього стилю. Ви розмножуватися його як на меблях, так і в декоративних предметах. Ви зберігаєте його в самому природному вигляді, не виникає питання, наприклад, про захист глянсовим лаком.

постарене дерево, патиноване часом, яке посіріло, тому що було залишено на вулиці, шанується в цьому декоративному стилі. Ви можете ідеально використовувати його на стінах, підлозі або меблів.

Також вибирайте ефект обгорілого дерева, матова чорна обробка дозволяє проявитися прожилкам деревини. На ньому помітний природний знос.

Сирі форми і натуральні матеріали

© Our Food Stories

Дерево - не єдиний матеріал, який домінує в стилі вабі-сабі, мінеральні матеріали також підкреслюються, але вони повинні залишатися сирими в своїй обробці. Наприклад, для облицювання стін вибирається грубий камінь. Ефектні фарби, такі як вапняна штукатурка, додадуть вашим стінам благородство і елегантність, будь то вітальня або спальня.

Ви вижене плексиглас, штучне хутро та синтетичні матеріали. Пол повинен бути з бетону, а стіни - приглушених кольорів. Постільна або домашнє білизна виготовлена ​​з органічного бавовни або льону. Земля, пісок, конопля, глина також будуть у фаворі.

Вабі-сабі також сублімує використані предмети, відмічені часом, і, зокрема, повсякденні аксесуари. Матеріали, як правило, скромні і тверезі. Це також можливість розмістити у себе вдома предмети, які живуть своїм власним життям, з патиною і слідами прожитих років. Ці невеликі предмети меблів і предмети зроблені з необробленого дерева, кераміки або теракоти, вони або перевидані, або знайдені під час ваших походів на блошиний ринок. Також робіть ставку на тканини, які виглядають так, ніби вони були там завжди.

© La Granja Ibiza

Тверезі і нейтральні кольори

© Nikolas Koenig

Оскільки дух ваби-сабі безпосередньо пов'язаний з природою, ми знаходимо все нейтральні кольори : бежевий, екрю, коричневий і сірий. Важливо знати, що цей стиль обмежує внесок в кольори, які, тим не менш, залишаються нюансированной і світлими, так що вся увага звернена на матеріали і текстури з сенсорним аспектом.

Гармонія дуже важлива, ви можете залишити класичні кольори трохи охри, пудровий рожевого, зеленого шавлії, в спальні або вітальні. Головне - віддати перевагу нейтральним кольорам, щоб надати кімнатах мирне, спокійне і природну атмосферу. Світлі кольори - само собою зрозуміле в цьому стилі, які ви змішуєте з тонами природи, мінералами і танинами. Дотримуйтесь певний баланс і вибирайте кольори, які уособлюють чистоту.

Категорично уникайте: не додавайте яскравих кольорів, щоб оживити декор, ви ризикуєте повністю його опошлили.

© Андрій Авдєєнко

У першу чергу декор ручної роботи

© Broste Copenhagen

В стилі вабі-сабі переважають предмети, зроблені вручну майстрами або навіть самостійно. Зокрема, важливе місце займає гончарство. Чим більше недосконалостей надає індивідуальність цих предметів, тим краще! Ця концепція недосконалості заходить дуже далеко, адже якщо ви розіб'єте шматок кераміки, ви зможете його полагодити. Звичайно, на ньому залишаються сліди, але ви прикрашаєте його і даєте йому друге життя, що цілком відповідає цьому духу.

Маленький бонус: відремонтуйте поломки дуже красивими і ніжними золотими швами, щоб надати сублімацію розбитим предметів відповідно до японською технікою кінцугі. 

Квіти і натуральні рослини також є обов'язковим елементом цього декоративного стилю, так ви привносите природу в будинок.

© Madam Stoltz

Деякі фотографії для натхнення

© Frederik Vercruysse

В цій сучасної їдальні переважає стиль ваби-сабі.

© Frederik Vercruysse

Зона вітальні також вбирає в себе деякі коди ваби-сабі.

© George Roske

Ця заспокійлива, що розслаблює кімната з дуже спокійною і природною атмосферою ідеально підходить для цього стилю.

© Ateliervime.com

Мінімалізм тут присутній в повній мірі, як і предмети ручної роботи.

© Pierre Atelier Photography

Дух природи та необроблені матеріали привносять сюди сутність ваби-сабі.

© La Granja Ibiza

Ця кімната випромінює спокій і наштовхує на безтурботність, це теж стиль вабі-сабі.

© Am.pm

все, будь то фактура стін або вибір матеріалів, все навіває атмосферу ваби-сабі.

© Frederik Vercruysse

Чи не доводячи цей стиль до крайності, ви можете витончено відмовитися від нього вдома.

Далі читайте:

  • Япанді: новий тренд деко
  • деко: стиль Hygge вторгається в наші інтер'єри!
  • деко фен-шуй: правила для будинку в стилі дзен
  • Слоу деко: як застосувати його в своєму інтер'єрі?
  • Японський декор: 15 ідей для застосування в своєму інтер'єрі