Як вибрати килимове, вінілове або линів підлогове покриття

Опубліковано shefurka1988-/:; 21.07.2021 0 Коментарі
Прості в експлуатації і укладанні, ці покриття підвищують комфорт завдяки своїм невід'ємним ізоляційним властивостям. Випускаються в рулонах або плитках різних розмірів, в широкому асортименті декорів, які підходять для всіх кімнат будинку, їх ціни адаптовані до всіх бюджетам! 

М'які підлоги діляться на дві основні категорії: текстильні (ковролін, іглопробівниє) і пластикові (вініл, лінолеум). Килим, в найширшому сенсі, висловлює певну ідею сучасного комфорту. Вони виготовляються з синтетичних, тварин або рослинних волокон і мають вигляд оксамиту, петлі, шинелі або трави.

Вінілові покриття зазвичай легко укладаються приватними особами. Лінолеум (або Ліно) повинен укладати тільки професіонал: укладання плитки входить в обов'язки приватної особи, за умови, що він трохи майстровий.

Типи ковроліну

© istock

Ці покриття, за якими зазвичай дуже приємно ходити, пропонуються з гладкою спіненої основою або з пухирцями, текстилем, ПВХ (свинцева плитка) і т.д. Критерій вибору, який також обумовлює реалізацію.

Tufts. Синтетичні, вони є основною категорією килимових покриттів. Петельки, вшиті вертикально в основу, надають "класичний" оксамитовий вигляд. Їх можна стригти, щоб отримати більш-менш кошлату поверхню. Найпоширеніші виготовлені з 100% поліамідних волокон: дуже міцні, мають безліч кольорів і широкий діапазон цін.

Однак з часом вони стають тьмяними. Поліпропіленові килими менш дорогі, але і менш міцні: цей недолік, однак, можна компенсувати хорошою щільністю волокон.

Поліестерові килими м'які на дотик: ось тільки пошкоджуються вони ще швидше.

Ткані килими . Як видно з назви, вони традиційно виготовляються на ткацькому верстаті. З чистої вовни або з додаванням синтетичних волокон, вони міцні і довго залишаються гарними.

З іншого боку, вони дороги, представляючи собою верхню частину асортименту в цій області. Примітка: в масовому продажі можна знайти килими з синтетичної вовни (акрилу), які не дуже дороги, але вони не відповідають тим же критеріям виробництва.

Рослинні волокна (койра, морський очерет, сизаль ...) користуються великим успіхом з 2000-х років.

зокрема, тому, що вони схильні до деформації, часто чутливі до вологості і важко піддаються чищенню. Крім того, вони досить грубі під ногами, навіть якщо у них підошва з пінопласту.

Соски. Ці чохли виготовляються з пучків волосся, зшитих в качок і скріплених смолою. Виготовлені з 100% поліаміду або змішаних синтетичних волокон (поліамід, пропилен, віскоза), вони міцні і дешеві, але не забезпечують комфорт ворсового килима.

Пластикові підлоги

Вініл

© istock

Як синтетичний матеріал, він водонепроникний і стійкий до чистячих засобів. Будь то просте покриття з текстильної підкладки або покриття на спіненої основі, вінілові підлоги спокушають різноманітністю пропонованих декорів. Іноді вони можуть використовуватися для імітації натуральних матеріалів, таких як дерево або камінь.

Найбільш часто продаються вініл бувають двох типів: спінені з рельєфним або багатошаровим ... Перший тип складається з сендвіча з армуванням скломат, другий - з декількох шарів вінілу. Їх загальна товщина варіюється в залежності від типу і якості від 0,1 до більш ніж 4 мм. Шар зносу також становить від 0,1 до більш 0,60 мм. Вона може включати добавки (наприклад, мінерали), які підвищують її твердість, а також піддаватися обробці, що полегшує догляд.

Текстура підкладки (компактна піна або альвеола) впливає на комфорт при ходьбі і ступінь звукоізоляції (від 10 до 25 дБ). Ціни привабливі. Плитки поставляються готовими до наклеювання або з клейовою основою. Покриття, нанесені на шар повсті або синтетичного джуту, знаходяться в явному регрес.

Лінолеум

© istock

Суміш натуральних продуктів (кулькова борошно, льняне масло, гессін, бітумне покриття), після укладання забезпечує гладку, міцну і легку в догляді поверхню, хоча за ціною, еквівалентною "вищого класу", вона не володіє ні ізоляційними якостями, ні стійкістю кольору. 

Вибір укладання підлоги

В залежності від матеріалів і декорів, рулони пропонуються довжиною два, три, чотири і навіть п'ять метрів для килимових покриттів. Є й більш вузькі (70, 80, 90 см ...), призначені для сходів і коридорів. Плитка, що продається в споживчої торгівлі, має розміри 30 x 30, 33 x 33 і 50 x 50 см. В той час як деякі (товсті) килими можна укладати на злегка нерівна підлога, вінілові покриття вимагають рівної поверхні. У будь-якому випадку, останній повинен бути чистим і не містити крихких частинок.

В плитці. Він віддає перевагу оригінальним композиціям, а в разі аварії можна легко замінити пошкоджений елемент. Існують вінілові плитки, які можна клеїти, але ті, що продаються в роздрібній торгівлі, зазвичай клеяться.

В рулоні. Двостороння укладання, особливо рекомендується для синтетичних килимів і вінілових покриттів, призначених для приміщень площею менше 16 м2, де мало ходять. Клейові смуги не можуть запобігти незначне зміщення килима, що прискорює знос.

Повна укладання на клей рекомендується для синтетичних і вінілових килимів в приміщеннях з великим пішохідним рухом, таких як вітальні, передпокої та дитячі кімнати. Для великих поверхонь (більше 30 м2 та довжиною 2 м), які потребують водонепроникного з'єднання, продаються спеціальні клеї. Якщо ви хочете уникнути постійного приклеювання, ви можете використовувати оборотний фіксатор, який дозволяє легко видалити килим.

Натяжна монтаж в основному призначений для тканих килимів або килимів з текстильної основою. Ця техніка дає перевагу оборотності, але вимагає певного ноу-хау, яке краще довірити професіоналу.

Ця техніка дає перевагу оборотності, але вимагає певного ноу-хау, яке краще довірити професіоналу.