Ламінована підлога: презентація, характеристики і переваги

Опубліковано shefurka1988-/:; 21.07.2021 0 Коментарі
Ви часто чуєте про декоративне ламинате, але чи знаєте ви точно, що це таке? Ось кілька пояснень, щоб ви знали, про що йде мова, коли ми говоримо про ламінат. Це підлогове покриття дійсно популярно в наші дні, і ви побачите його всюди. 

Історія ламінату

Перший ламінат з'явився в 1977 році в Швеції. Однак на ринку він з'явився тільки в 1980-х роках. Спочатку підлогове покриття було не дуже якісним, перш ніж воно стало таким, яким ми його знаємо сьогодні. Завдяки постійним дослідженням і розробкам, він сильно еволюціонував за ці роки.

В даний час це один з найбільш обираних підлог, який заполонив весь світ. Його склад не змінився з 1980-х років, і він як і раніше складається як мінімум з трьох шарів.

© istock

Ламінат: що він собою являє?

Ламінат можна охарактеризувати наступним чином: це багатошаровий підлогу, побудований навколо HDF (плити з волокон високої щільності), стійкої до вологи. Більшість сучасних ламинатов складається з чотирьох шарів:

Прозорий верхній шар:

Завдяки цьому шару ваш ламінована підлога здатний протистояти зносу і щоденного використання. Тому він здатний протистояти ударам, зносу, плям, опіків, подряпин і хімічних побутових засобів.

Складається він у такий спосіб: кілька меламінових шарів укладаються на базову панель з HDF. Верхній шар обробляється в пресі при дуже високих температурах і тиску. Потім на верхній шар наноситься структура і текстура дерева або плитки, яка називається рельєфним друком. Це означає, що структура цієї поверхні гармонує з малюнком.

Декоративний штрих:

Це визначає стиль вашого ламінованої підлоги і його зовнішній вигляд. Декоративний шар являє собою фотографію з високою роздільною здатністю справжнього дерева або плитки. Плитка або дерево відтворюються за допомогою точних декоративних прийомів. Потім шар покривається меламіновою смолою.

Саме завдяки поєднанню структури поверхні і ідеально схожого на дерево малюнка імітація виходить дуже реалістичною і виглядає природно.

Основна панель HDF:

ця панель, яка називається базовою, насправді є серцем ламінованої підлоги. Це надає даному типу підлогового покриття стійкість до вологи. Він виготовлений з високоякісної смоли меламіну і очищених деревних волокон. Перевага цього матеріалу в тому, що в ньому використовуються всі частини дерева. Він дуже однорідний за складом і технічним характеристикам. Він міцний, вологостійкий і стабільний.

Підкладка:

Підкладка вологостійка, тому вона бере участь в балансі панелі, що гарантує її стабільність з плином часу, якщо, звичайно, за нею добре доглядати і ідеально укладати.

Нижній шар ламінату підвищує стабільність статі, але він також виконує пароізоляційну функцію. Середній шар є самим товстим і служить опорою. Це шар, що складається з деревних волокон. Верхній шар - це декоративний шар, який може складатися з декількох шарів в залежності від способу виготовлення підлогового покриття. Це надає підлогового покриття повне естетичний вимір.

Ламінат або ламінований паркет? 

Важливо знати, що назва: ламінований паркет, не є правильним. Це не те ж саме, що дерево в класичному розумінні цього терміна. Він може імітувати, звичайно, дерево, але також камінь, бетон або плитку.

Саме ця специфіка робить це підлогове покриття таким привабливим. 

Тому точніше і послідовніше говорити про ламінат, а не про ламінованому паркеті, хоча він може в усіх відношеннях імітувати красивий масивний паркетна підлога.

Ламінат: розумний вибір

Ламінат - цікавий матеріал, коли ви робите ремонт в будинку і не маєте розтяжним бюджетом. Він також ідеально підходить, якщо ви здаєте свій будинок в оренду. Вона прекрасно виглядає і проста в догляді. Тому він є ідеальним підлогою в обох випадках. Єдиним недоліком є ​​те, що термін служби не такий довгий, як у масивного або плаваючого паркету. Його легше міняти через низьку ціну. У нього є ще одна перевага: він має різні варіанти обробки і імітує як плитку, так і натуральний камінь, наприклад, мармур, бетон або дерев'яна підлога.

Читайте також:

  • ламінат: переваги і недоліки
  • У чому різниця між плаваючий і ламінований підлоги?
  • Як вибрати ламінат?
  • Як вибрати ламінат?