Ванна кімната: обладнання, матеріали, кольори, що вибрати?

Опубліковано shefurka1988-/:; 21.07.2021 0 Коментарі
Устаткування для ванної кімнати представлено безліччю форм, матеріалів, кольорів і розмірів, що допоможе вам створити ідеальний дизайн. Але на практиці доводиться стикатися з низкою архітектурних і бюджетних обмежень. Шляхи, по яких потрібно дотримуватися, щоб домогтися успіху в установці, яка відповідає вашим бажанням ...

Конфігурація приміщення, водо- і електропроводка, кількість і спосіб життя майбутніх користувачів ... так багато елементів, які потрібно взяти до уваги. Якщо приміщення просторе, можливі всі варіанти. Але в кімнаті, площа якої ледь перевищує 4 м2 (в середньому по країні) і стіни якої рідко бувають квадратними, доводиться йти на компроміси, Хитрість і здоровий глузд беруть верх.

  • Для оптимізації простору можна встановити кутові прилади, вибрати умивальник і підвісну меблі, яка звільняє підлогу і полегшує догляд. Ще одна можливість - змінити напрямок двері, що відкривається в кімнату, або замінити її розсувний панеллю.
  • Деякі дзеркала створюють ефект перспективи, а галогенні прожектори роблять кімнату яскравою. Світлі тони, мозаїка, дрібні візерунки пожвавлюють стіни, як і барвисті аксесуари.

Читайте також: Як облаштувати невелику ванну кімнату площею 2 м2?

Правильні питання

Душ або ванна? Коли у вас є вибір, це, перш за все, питання стилю життя. З огляду на це, ванна-душ є хорошим компромісом. Умивальник або тумба? Умивальник на п'єдесталі займає відносно багато місця за рахунок зберігання. В цьому відношенні туалетний столик більш функціональний. 

Кількість місця для зберігання залежить від площі приміщення і від того, що там потрібно зберігати. Що стосується біде, то воно, як правило, повністю зникає з ванних кімнат на користь незалежної душової кабіни, пральної машини ... або системи зберігання.

© istock

Душ: тоноване простір

Піддон визначає обсяг і форму кабіни. На нього можна встановити тонкі стіни (скляні або акрилові) або кладку: водовідштовхувальні гіпсові плитки, панелі з екструдованого полістиролу для облицювання і т.д.

Гнучка штора - дешева альтернатива, але вона пропускає воду, і чистити її досить незручно. 

Форми і розміри

Квадратний або прямокутний, душовий піддон можна встановити де завгодно: в кутку, в стіні, в ніші ... в межах наявного простору. Квадратні моделі мають загальні розміри 70, 80, 90 або 100 см, найменші - 60 x 60 см. Розміри прямокутних душових піддонів варіюються від 70 x 90 см до 80 x 120 см.

Кутові лотки випускаються в варіантах з четвертькруглой або гранованою поверхнею. В обох випадках довжина прямих сторін дорівнює 80 або 90 см. Форма піддону, звана також п'ятикутної, дозволяє встановлювати його поруч з асиметричною ванною або умивальником, що не утруднюючи доступ.

Установка

Комерційні піддони бувають розташовані окремо чи вбудованими. Форма чаші може повторювати форму приладу або мати особливий дизайн: її глибина варіюється від 4-8 см для особливо плоских моделей до більш 20 см.

Моделі, що встановлюються на підлогу або вбудовуються в нього, вимагають попередньої установки вертикального зливу (через пів). Можливість установки на підставу з полістиролу або цегляної кладки дозволяє підключити бічній слив. Це простіше і робиться під час установки.

Тонкі стіни

Монтуються на анодовані або лаковані алюмінієві профілі, пропонуються з "безпечного" скла або акрилу. Скло дуже популярно: за ним легко доглядати, воно є в різних варіантах обробки: матове, гранітне, тоноване, серіграфіческое ..., Основні недоліки: воно важке, може розбитися і вимагає точних вимірів (немає питання про подальшу коригування). Вибирайте товщину не менше 4 мм (максимум 6 мм).

Акрил легше і з ним легко працювати, що дозволяє проводити регулювання на місці за допомогою лобзика або циркулярної пилки, або навіть пили по металу. Він набагато менш чутливий до ударів, ніж скло, і має додаткову перевагу - він тепліше на дотик. Основним недоліком є ​​те, що з часом він дряпається і тьмяніє. Мінімальна товщина: 2,5 мм.

Читайте також: Як закріпити італійську душову шторку?

Які двері? 

Одностулкові або двостулкові розсувні двері дуже зручні у використанні, але вимагають достатнього вільного простору для їх відкривання (в напрямку назовні). Розсувні і складні двері економлять простір і не втручаються в приміщення.

Але з іншого боку, перші мають дещо обмежену ширину доступу, а другі в складеному стані нависають над внутрішньою частиною душа. Ванна: місце для відпочинку

У неї теж є багато хитрощів в рукаві для економії простору. Крім кутових моделей, вона стає асиметричною і оснащується душовим куточком, щоб вписатися в невеликі ванні кімнати. Найвищий рівень оздоровлення та релаксації забезпечують моделі "balneo".

© istock

Форми і розміри

Класичні прямокутні ванни мають розміри в середньому 160/170 x 70/75/80 см. найменші від 90 до 150 x 65/70/75 см, найбільші 180/185/190 x 80/85/90/110 см . Звичайна глибина варіюється від 40 до 50 см. Деякі ванни більш незвичайної форми (наприклад, яйцевидної), але вписуються в прямокутник, досягають 210 х 110 см.

Примітка: шестикутні моделі 180/190 х 80/90 см також доступні у деяких виробників.

Кутові ванни мають закруглений зовнішній край с, найчастіше, овальної чашею. Деякі з них мають формоване сидіння, підлокітники, підголівник ... Розміри: 110, 120, 130, 135, 140 або 150 см. Існують також асиметричні кутові моделі, які дуже практичні в невеликих ванних кімнатах: в них можна встановити душ або аксесуари для зберігання. Ванна "два в одному" дуже функціональна і оснащена душовою шторкою, спеціально розроблена форма якої дозволяє приймати душ.

Читайте також: Маленька ванна: наш вибір кращих моделей

Установка

Більшість ванн вбудовуються в опалубку (збірну, Макон ...), щоб потім облицювати її плиткою або пофарбувати. Крім деяких формуваннях варіантів і "старих" екземплярів, які можна встановлювати як є, існують моделі з облицювальною фартухом (опція), які значно спрощують установку і обробку.

Для кожного своя ванна

хоча вузька ванна - не найзручніше рішення, будьте обережні і не вибирайте занадто широку. Щоб вам було зручно, ваші руки повинні упиратися в бортики, розходячись занадто далеко.

Крім того, краще вибрати таку довжину ванни, яка не змусить вас занадто сильно згинати коліна. 

Інші елементи комфорту: підголовник і підлокітники для відпочинку, широка полиця для розміщення банного приладдя і т.д.

Бан: керамічна мильниця, вбудована в плитку біля ліктя або голови. Що продовжують робити деякі непродумані виробники ...

Раковини

© istock

Ця назва фактично означає три типи приладів: власне раковини, раковини і стільниці. Перші щодо громіздкі і встановлюються на настінні кронштейни, з колоною або без неї, щоб приховати слив.

Раковини, з іншого боку, призначені для вбудовування в стільницю (збірну чи виготовлену з нуля), що дозволяє інтегрувати їх в предмет меблів. Як і умивальники, вони можуть бути виконані з порцеляни або акрилу. Однак вони також випускаються з емальованого листового металу.

Розміри умивальників сильно варіюються в залежності від моделей і, звичайно, їх форми. Наприклад: 50 x 40, 60 x 48, 70 x 52 або 56 см і т.д. Така ж варіація стосується і вбудованих раковин, за винятком того, що найбільші не досягають розмірів самих містких раковин.

Одиночні або подвійні раковини відливаються за одне ціле з синтетичної смоли. У порівнянні з раковинами вони значно спрощують установку, але і коштують значно дорожче.

Деякі моделі мають чашу з поглибленням (праворуч або ліворуч), щоб забезпечити більшу площу для розміщення туалетного приладдя. Звичайна ширина варіюється від 70 до 105 см для одинарних моделей, до 140 x 55/60 см для подвійних.

Основні матеріали

Кераміка (gres, склоподібний фарфор) використовується тільки для "маленьких "душових піддонів, умивальників, біде, унітазів. Дуже проста в догляді, вона, з іншого боку, досить тендітна до ударів (відколи, тріщини),

Сталева емаль (особливо ванни, іноді піддони і раковини) також легко чиститься і, крім того, добре працює. Але вона галаслива і холодна на дотик, а гаряча вода у ванній досить швидко втрачає калорійність. Емаль теж не дуже стійка до ударів.

Останнім часом все рідше можна зустріти емальований чавун, який створює менше шуму, але такий же холодний. Крім того, він дуже важкий і дорогий в лиття.

Акрил (умивальники і ванни) постійно набирає обертів. Він легкий, малошумний, приємний на дотик і нековзний. Однак він схильний до подряпин, а деяким моделям низького класу не вистачає жорсткості.

Змішувач

© istock

Для душа, ванни або умивальника, він відноситься до двох категорій: змішувачі та крани, пропоновані в усіх стилях. 

Майже у всіх цих пристроях зараз використовуються керамічні головки або картриджі, які служать набагато довше, ніж гнучкі ущільнювачі.

Найстаріша система, змішувач, має два крана (гаряча вода, холодна вода ), з якими потрібно кожен раз грати, щоб отримати бажану температуру. Кран може бути однозахватним або "трехзахватним": в першому випадку ручки і виливши складають єдине ціле, в другому вони незалежні.

Змішувальний кран об'єднує на одній ручці або важелі управління подачею води і налаштуванням температури. Після установки температура підтримується автоматично. Але можуть бути збільшення або зменшення, пов'язані з витратою або типом використовуваної енергії.

З термостатичним змішувальним клапаном, який сам регулює витрата гарячої та холодної води для дотримання відображається температури, температура залишається постійною. Цей прилад необхідний в душі, якщо ви хочете уникнути ... шотландського душа. Він також оснащений обмежувачем, який не дозволяє температурі перевищувати 38 градусів, що є важливою функцією безпеки для дітей. 

Термостатичний змішувач дозволяє заощадити 30% в порівнянні з механічним змішувачем, який сам по собі вже на 10-15% економічніше змішувача. Nec plus ultra, термостатичний із зеленою кнопкою, яка дозволяє, при бажанні, заощадити ще від 10 до 20%, не впливаючи на комфорт використання.

Гідротерапія, задоволення

Гідромасажна колона користується все великим успіхом. Компактний, він концентрує в собі всі обладнання традиційного душа і додатково пропонує бічні душові насадки (або гідромасаж). Доступна за ціною і проста в установці, вона поставляється з двома гнучкими сполучними шлангами: досить тиску 2,5 бару і діаметра труби 14/16.

Більш складна і, звичайно, дорожча вбудована кабіна забезпечує оптимальний комфорт: регульовані форсунки, лите або знімне сидіння, аксесуари для зберігання і т.д. Вона буває двох типів: з прямим підключенням до водопроводу або з рециркуляцією (як в гідромасажних ваннах).

Читайте також:

  • Ванна кімната і плитка: вибираємо свій "декор"
  • Що повісити на стелю у ванній кімнаті?
  • Як вибрати стелю у ванній кімнаті?